Hejbni mozkem

Workshopy a školení studijních dovedností

Reference

Poděkování lektorky kroužku

Milé poděkování a kresbička maskota pro účastnici našeho kroužku HEJBNI MOZKEM. Děkujeme!22. 4. 2015


Hejbni mozkem v Lidových novinách

10.3. vyšel v Akademii Lidových novin článek Učí se, jak se učit, ve kterém se také dočtete o našem novém projektu HEJBNI MOZKEM.

 

Reference lektora

Jana Ruszó, lektorka kroužku Hejbni mozkem, hodnotí kroužek takto:

Již dlouho pracuji s dětmi všech věkových skupin a věnuji se různým formám práce s nimi. Od volnočasových aktivit po vzdělávání.

Už od dob, kdy jsem sama byla školou povinná, jsem měla pocit, že ve vzdělávání je velká mezera. Že nás (a následně děti a mládež, s kterou jsem pracovala) nikdo neučí, jak se učit.

Velkou radost mi proto udělalo, když společnost Věda nás baví o.p.s. přišla s nabídkou kroužku Hejbni mozkem. S radostí jsem se stala lektorkou tohoto kroužku. Myslím, že znát možnosti, jak si uspořádat svůj čas, umět si určit priority, naučit se pracovat s textem a mnohé další, co kroužek přináší, je veledůležité nejen pro náš studijní život, ale pro život jako takový.

Dle mého názoru, by tento kroužek měl být implementován jako vyučovací předmět do celého vzdělávacího systému. Je to investice, která nepřináší výsledky hned, teď a tady, jak jsme v dnešní době naučení. Tato investice je investicí do budoucna, kdy se žáci budou vzdělávat na středních a vysokých školách. Nebudou se mořit v dlouhých, únavných textech, ale dokáží z nich vybrat to nejdůležitější. Budou z nich studenti, kteří se budou učit rychle a efektivně.

Osobně tuto volnočasovou aktivitu doporučuji všem rodičům, kteří chtějí svým dětem otevřít dveře k tomu "být úspěšným".

6. 2. 2015


DOPORUČENÍ PATRONA PROJEKTU 

Vážení,

kroužek Study Skills doplňuje ideálním způsobem systém vzdělávání našich dětí. Dnešní svět je symbolizován především rychlostí, snadným přístupem k informacím a tím i přemírou obsahu kolem nás.Proto je potřebné žáky co nejlépe připravit tak, aby se kompetentně ve spleti informací orientovali.

Žáci během vašich lekcí získávají tolik potřebné praktické dovednosti, které jsou základním předpokladem pro úspěšné studium, celoživotní vzdělávání, správné vyhodnocování informací a schopnost prezentace vlastních myšlenek a projektů.

Ve vašich aktivitách oceňuji jak nápad zavést takový kroužek na naše školy, tak metody a způsob práce lektorů. Lidé, kteří se zaškolí při takové práci s dětmi zároveň získávají skvělé kompetence jako pedagogové, kteří budou nadále tyto důležité dovednosti v dětech podporovat.

Tyto důvody mě vedou k tomu, že rád podporuji vaše aktivity, neboť věřím v jejich inovativnost, prospěšnost a smysl.

S pozdravem

Mgr. Ondřej Lochman, Ph.D.
Výkonný ředitel
Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, Česká Republika


poděkování učitelky a lektorky kroužku hejbni mozkem

"Dobrý den, náplň kroužku i jeho zpracování se mi velmi líbí. Děti jsou již schopné se soustředit na náročnější práci - viz výpisky z textu i mluveného slova. Hra zařazena ke konci je dětmi též vítána."

Zuzana Šanderová, FZŠ prof. Otokara Chlupa
 

Potřebujete poradit? Napište nám na kontakt@hejbnimozkem.cz

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme na tomto webu soubory cookie. Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím cookies. Více informací zde.
cancel
helpline kroužky

Můžeme Vám pomoci?

Nedaří se Vám dokončit přihlášku? Pokud máte problém, neváhejte nás kontaktovat:

Email: info@vedanasbavi.cz